مقالات – کوپل شیمی سپاهان
لیتیم سیلیکات ، سیلیکات لیتیوم ، پرایمر سیلیکاتی ، کوپسیل ، بتن براق ، سایش ، کفپوش بتنی ، کوپل شیمی سپاهان ، نفوذناپذیر ، فشار منفی ، سوپر بتن ، پرایمر نفوذگر
16738
rtl,page-template-default,page,page-id-16738,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.0,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
پرایمر های سیلیکاتی نفوذگر
پرایمر های سیلیکاتی نفوذگر بسیار ساده، بسیار مؤثر

پرایمرهای سیلیکاتی نفوذگر

پرایمرهای سیلیکاتی نفوذگر به صورت محلول آبی، بی رنگ، شفاف و کاملا معدنی می باشند که به عنوان پرایمر نفوذگر در انواع سطوح ساختمانی مینرالی نظیر سیمان و بتن، گچ، آجر، موزائیک و … شناخته می شود.

خواص منحصر بفرد، قیمت تمام شده پائین، بهداشتی و بی خطر بودن و تنوع محلول های آن با خواص گوناگون و سهولت مصرف آن ها باعث شده تا مصرف این مواد در بسیاری نقاط دنیا برای پوشش و حفاظت سطوح ساختمانی مختلف به سرعت گسترش یابد. در ایران نیز دسترسی به تولید مرغوب و کیفی داخلی به مدد صنایع کشور آمده است.

سخت کننده سطوح بتنی
گزارش فنی پرایمرهای سیلیکاتی نفوذگر کوپسیل

پرایمرهای سیلیکاتی نفوذگر

الف ) معرفی و مکانیزم عمل

 • پرایمرهای سیلیکاتی نفوذگر شرکت کوپل شیمی سپاهان بر پایه سیلیکات، به صورت محلول آبی، بی رنگ، شفاف و کاملا معدنی می باشند.
 • پرایمر کوپسیل به عنوان پرایمر نفوذگر در انواع سطوح ساختمانی مینرالی نظیر سیمان و بتن، گچ، آجر، موزائیک و … شناخته می شود.
پروژه گلیزینگ کفپوش‌های بتنی
مقایسه کفپوش‌های بتنی گلیز شده با سایر کفپوش‌های پلیمری

کفپوش‌های بتنی گلیز شده

استفاده از بتن به دلیل قیمت تمام شده مناسب، سرعت اجرای بالا، دوام و عمر زیاد و بسیاری مزایای دیگر برای کفسازی صنعتی و ساختمانی مانند کف سوله ها، انبار ها، خط تولید کارخانجات، پارکینگ ها، تعمیرگاه ها و کارگاه های بزرگ بسیار رایج می باشد. اما سطوح بتنی معمولی نقایصی هم دارند. ازجمله:

 • نفوذ پذیری ذاتی بتن
 • مقاومت سایشی پایین
 • ایجاد گرد و غبار و شوره
 • عدم درخشندگی و زیبایی سطح
پرایمر اتیل سیلیکات 40
ساخت پرایمر زینک سیلیکات با متیل سیلیکات40

پرایمرهای زینک سیلیکات

پرایمرهای زینک سیلیکات در برابر رطوبت، شرایط محیطی سخت، سایش، ضربه و تحمل حرارت بطور مداوم تا دمای 400 درجه سانتیگراد مقاومت عالی دارند. همچنین درﺻﺪ ﺑﺴﯿﺎر ﺑﺎﻻی ﮔﺮد روی در ﻓﯿﻠﻢ ﺧﺸﮏ این نوع پرایمر ها ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﺳﻄﻮح آﻫﻨﯽ و ﻓﻮﻻدی را از ﻃﺮﯾﻖ اﻟﮑﺘﺮو ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ و ﺣﻔﺎﻇﺖ ﮐﺎﺗﺪی ﻣﺤﺎﻓﻈﺖ ﻧﻤﺎﯾﺪ.

برای تولید رزین سیلیکاتی مورد استفاده در پرایمرهای سیلیکاتی غنی از روی می توان از اتیل سیلیکات 40 و یا متیل سیلیکات 40 به عنوان ماده اولیه استفاده کرد که در این نوشتار تفاوت ها و ویژگی های این دو ماده با هم مقایسه شده و مراحل تولید رنگ به اختصار توضیح داده شده است.

آبگریزکننده ها
معرفی آبگریز کننده نماهای ساختمانی COUPSYL® WRS

آب گریز کننده ها

فناوری نانو با ساختارهای مختلف ماده که دارای ابعادی از مرتبه یک میلیاردم متر ( 9- 10 ) هستند سروکار دارد. این فناوری شامل توانمندی تولید مواد، ابزار و سیستمهای جدید با كنترل سطوح مولكولی و اتمی برای استفاده از خواصی است كه در سطوح مورد نظر ظاهر می شود.

پوشش های نانو با بهره گيری از نانو ذرات فعال و گروه هاي عاملي مناسب در ساختار خود، قادرند تا در مقابل محرکهاي محيطي عکس العمل هاي هوشمندانه محافظتي، از خود نشان دهند. پوشش های ضد آب نانو نیز دسته ای از پوشش های محافظتی هستند که به منظور حفاظت از سطوح ساختمانی و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری دارای کاربردهای وسیع در صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان می باشند.

پروژه رنگ‌ آمیزی با اسید استین
معرفی رنگ بتن واکنشی اسید استین بتن

رنگ بتن واکنشی اسید استین بتن

بتن به عنوان یک مصالح ساختمانی چند منظوره شناخته شده است. یکی از دلایل این امر، آن است که در عین اینکه بتن از مقاومت داخلی بالایی برخوردار است، قیمت تمام شده ی پایینی نیز دارد که البته در صورت نیاز این سطح بیرونی می تواند با استفاده از مواد و تکنیک های مختلف زیبایی لازم را نیز بدست آورد. استفاده از بتن به عنوان یک سطح کاملا تزئینی یک عمل نسبتا مدرن است، اما برای رسیدن به هدف سبک تزئینی تر کفپوش، نما و مصنوعات بتنی و به دلیل مطلوب بودن همپوشانی سطوح متضاد مانند چوب و بتن در فضا های مدرن، سطوح بتنی دکوراتیو، خصوصا کفپوش‌های بتنی دکوراتیو یکی از رایج ترین و محبوب ترین انواع کفپوش شده است. سطوح بتنی دکوراتیو ،حاصل نوآوری، تکنولوژی و زیبایی است.

سخت کننده ls-sealer
معرفی سخت کننده های بتن پایه لیتیومی کوپسیل

سخت کننده های بتن پایه لیتیومی

پرایمرهای سیلیکات لیتیوم در بسیاری موارد جنبه منحصر بفرد دارند و قابل جایگزینی با سایر پرایمرها و پوشش ها نیستند . از جمله در موارد زیر:

 • افزایش مقاومت سایشی، ضد غبار کردن و براق کردن (گلیزینگ) کف های بتنی
 • کاملا جذبی بودن و عدم افزایش ضخامت سطح
 • قدرت نفوذ بالا
 • مهار فشار منفی و مثبت
 • حفاظت از لایه های اپوکسی و پلی یورتان با مهار فشار منفی
 • مهار شوره در مصالح سنگی ، آجری ، بتنی و مانند آن
 • مهارخوردگی شیمیایی جوی
 • حفاظت از بناهای تاریخی و ..