تترا اتیل ارتو سیلیکات – کوپل شیمی سپاهان
اتیل سیلیکات ، مونومراتیل سیلیکات ، اتیل سیلیکات 28 ، پودر سیلیس ، اتوکسی سیلان ، آیروژل سیلیکاتی ، سل-ژل ، نانو سیلیس
16355
rtl,page-template-default,page,page-id-16355,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.0,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
تترا اتیل ارتو سیلیکات [COUPSYL® TES ]

تترا اتیل ارتو سیلیکات که با نام تترا اتوکسی سیلان نیز شناخته می‌شود، مایع قابل اشتعال، بدون رنگ با نقطه جوش متوسط و گرانروی کم است. این ماده بویی تند شبیه به بوی اتانول دارد و سمی هست. همچنین این محصول در الکل‌ها و اکثر حلال‌های رایج حل می‌شود و در تماس با رطوبت به سرعت هیدرولیز شده و تخریب می‌گردد.

TES
مشخصات فیزیکی و شیمیایی

موارد مصرف تترا اتیل ارتو سیلیکات

  • تولید آیروژل سیلیکاتی
  • تولید سل- ژل
  • به عنوان هاردنر چسب‌ها و رزین‌های سیلیکونی
  • تولید پودر SiO2 خالص
  • تولید نانو سیلیس
  • درترمیم بناهای تاریخی و ضد آب کننده سطوح ساختمانی
بسته‌بندی و حمل و نقل

تترا اتیل ارتو سیلیکات در مخازن پلاستیکی و یا فلزی قابل ذخیره است. و باید از منابع شعله و یا جرقه دور بماند. این محصول در مخازن پلاستیکی 20 و 200 کیلوگرمی ارائه می‌شود. به دلیل جذب شدید رطوبت جو باید در ظروف اصلی و به صورت پلمپ نگهداری شود.

روش نگهداری

در ظرف اصلی و در حالت پلمپ شده در محیط خشک و کم‌نور و در دمای 30-10 درجه سانتی‌گراد نگهداری گردد تا از تبخیر و هیدرولیز شدن ماده حتی‌الامکان جلوگیری شود. در صورت تماس این محصول با پوست باید سریعاً با آب شسته شود و در صورت بلع به پزشک مراجعه شود. این ماده قابل اشتعال بوده و بخارات آن سمی است.